Jan Burian

Místopředseda CPM, je psychoterapeut. Věnuje se zejména MBCT (Mindfulness-based cognitive therapy) a využití mindfulness při komunikaci. V psychoterapii se zaměřuje na empatické naslouchání, prožívání emocí a vnímání těla. Vede meditační skupinu v pražském Centru Lotus a meditační ústraní. Podílel se se na prvním českém neurovědeckém výzkumu meditace vipassana. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Jaroslav Chýle

Kvalifikovaný lektor programu MBSR. Výcvik lektora dokončil v americkém Center for Mindfulness při Univerzitě v Massachusetts v roce 2014.

Předseda výboru CPM. Dlouhodobě se věnuje praxi a tréninku mindfulness, vyučuje MBSR (Mindfuness-Based Stress Reduction). Absolvoval kompletní výcvik lektorů vedený přímo autory programu MBSR. Dlouhodobě se věnuje józe, meditační praxi, studiu a výzkumu MBSR a dalších intervencí založených na tréninku mindfulness. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a má dlouholeté pracovní a odborné zkušenosti z významných mezinárodních společností. Studuje jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Václav Šmilauer

Kvalifikovaný lektor programu MBSR. Výcvik lektora dokončil v německém Institut für Achtsamkeit v roce 2015.

Člen výboru CPM. Nepravidelně vede kurzy MBSR, výcvik absolvoval v německém Institut für Achtsamkeit. Dlouhodobě se věnuje meditaci, hudbě, józe, podílí se na organizaci meditačního centra tisarana.cz a spoluzaložil projekt vipassana.sk. Vystudoval filosofii na FFUK a materiálové inženýrství / numerickou mechaniku na ČVUT a UJF Grenoble, byl aktivní ve výzkumu aplikované matematiky; učil filosofii na Arcibiskupském gymnáziu a má další pedagogické zkušenosti; t.č. pracuje jako fyzik/programátor na volné noze.

Jiří Rosenmayer

Lektor MBSR pod supervizí

Pravidelně vede kurzy MBSR, výcvik absolvuje ve Spojeném království na University of Bangor, momentálně učí se supervizí. Dlouhodobě praktikuje meditaci a prozkoumává další způsoby sebe-rozvoje, od otužování podle metody Wima Hofa, qi-gongu, silového cvičení s kettle-bell, mužských kruhů, taoistických praktik, holotropního dýchání a jógy. Vystudoval fakultu informatiky na Masarykově univerzitě. T.č. pracuje jako IT konzultant na volné noze a praktikuje thajské masáže.