Následující lektoři prošli kvalifikovaným výcvikem v příslušeném programu mindfulness a jsou členové Centra pro Mindfulness.

Jaroslav Chýle

Kvalifikovaný lektor programu MBSR. Výcvik lektora dokončil v americkém Center for Mindfulness při Univerzitě v Massachusetts v roce 2014.

Předseda výboru CPM. Dlouhodobě se věnuje praxi a tréninku mindfulness, vyučuje MBSR (Mindfuness-Based Stress Reduction). Absolvoval kompletní výcvik lektorů vedený přímo autory programu MBSR. Dlouhodobě se věnuje józe, meditační praxi, studiu a výzkumu MBSR a dalších intervencí založených na tréninku mindfulness. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a má dlouholeté pracovní a odborné zkušenosti z významných mezinárodních společností. Studuje jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Václav Šmilauer

Kvalifikovaný lektor programu MBSR. Výcvik lektora dokončil v německém Institut für Achtsamkeit v roce 2015.

Člen výboru CPM. Nepravidelně vede kurzy MBSR, výcvik absolvoval v německém Institut für Achtsamkeit. Dlouhodobě se věnuje meditaci, hudbě, józe, podílí se na organizaci meditačního centra tisarana.cz a spoluzaložil projekt vipassana.sk. Vystudoval filosofii na FFUK a materiálové inženýrství / numerickou mechaniku na ČVUT a UJF Grenoble, byl aktivní ve výzkumu aplikované matematiky; učil filosofii na Arcibiskupském gymnáziu a má další pedagogické zkušenosti; t.č. pracuje jako fyzik/programátor na volné noze.